Talunik lasi maha lambaid rünnanud koerad

3 min lugemist
Päigiste külas elav ja talu pidav Elari Ilusk ütles, et kui oleks lasknud tuttavate koertel oma lammaste kallal edasi tegutseda, poleks ühtegi looma järele jäänud. FOTO: Marko Saarm

24. oktoobri pärastlõunal juhtus ilusa Kariste järve kaldal kole lugu: kaks koera olid läinud kohaliku taluniku koplisse ja hakanud seal lambaid murdma. Lambapidaja haaras jahirelva ning lasi koerad maha.

Tellijale Tellijale

Halliste jahiseltsi kuuluv Elari Ilusk helistas pärast seda, kui oli esimesest ehmatusest üle saanud, vigased või surnud lambad tervetest eraldanud ja kahjud kokku lugenud, politseisse ning teatas relva kasutamisest. Vahepeal jõudis tema elukaaslane tuttavatele koeraomanikele juhtunust teada anda.

Kui esialgu jõudsid asjaosalised kohaliku konstaabli abil kokkuleppele, siis üks koeraomanikest Taevo Viitas esitas samal õhtul Eesti Loomakaitse Liidu (ELL) kodulehel juristile küsimuse, kas Ilusk oleks tohtinud oma vara kaitseks koerad maha lasta. Selle peale asus ELL-i juhtfiguur Heiki Valner kaitsepositsioonile ning mõistis Elari Iluski teo oma blogis hukka. Postitused olid illustreeritud fotodega, millel oli verine samojeedi tõugu koera laip.

21.01.2021 22.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto