Marte ootavad viljandlased kutsuvad küünalt süütama

Kui mardijooksul on andide seas hinnas kõik, millega saab suu magusaks teha, siis viimasel kümnendil Eestis populaarsust koguva hallo­ween’i firmamärgiks on nikerdatud kõrvits. FOTO: Peeter Kümmel, Elmo Riig / montaaž

«Laske sisse mardisandid, marti-marti, mardi küüned külmetavad, marti-marti,» võib kõlada viisijupp tuleva neljapäeva õhtul nii mõnegi välisukse taga. Osa viljandlasi on sel õhtul mardisantidele märguandeks küünla süüdanud ning kutsuvad seda tegema teisigi.

Tellijale Tellijale

Pärimusmuusika keskuse välissuhete juhi Liina Grossi sõnul annab koduukse juures süüdatud küünal märku, et mardid on seal oodatud. «Siis ei jää mardid ukse taha külmetama ning kodud, kes on nende tulekuks valmistunud, oma kostitamisega lihtsalt tühja ootama,» selgitas Liina Gross. 

Tema sõnul on juba mitmel aastal Viljandi vanalinna elanikud inimesi sotsiaalmeedias üles kutsunud mardilaupäeva õhtul akendel ja uste juures küünlaid süütama. Tänavu on selle aktsiooni eestvedamise enda kätte võtnud «Tule õue!» kogukonnaliikumine.

18.01.2022 19.01.2022
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto