Käisin ka Ugalas potentsiaalsete linnajuhtide debatti kuulamas. Nagu ikka, kasutas mitu väljavalitut tribüüni oma kodupartei propagandaks. Samasugust jutuvahtu oli olnud võimalus jälgida mitmesugustel meediakanalitel. Tulin poole pealt tulema, sest milleks raisata aega kuuldud loba peale.
Muuseas, uurisin konkurentide ja ka omade käest, miks pärast eelmisi valimisi moodustunud linnavõim lõhki läks. Konkurendid ütlesid, et lepped ei toiminud, ja omad väitsid, et võõras jõud sekkus. Kus on tõde, ma ei tea, tõenäoliselt kusagil vahepeal. Ehk on asi suhtlemisraskustes?
MINU ARVATES olid kõikide valimisnimekirjade juhtlaused arusaamatud. Eriti vastumeelne oli EKRE tulistada ähvardav loosung. Paraku tuleb tunnistada, et ähvardamise abil on varemgi võim haaratud. Eestist tulevad meelde «Plats puhtaks» ja «Pätile malka».
Pealinna meeldejäävamad hüüatused lubasid korruptsiooni igaveseks lõpetada, Tallinna TV kinni panna ja munitsipaalpolitsei likvideerida. Muide, munitsipaalpolitsei eksisteerib paljudes Euroopa riikides, sealhulgas näiteks Lätis Riias. Itaalias on lisaks veel karabinjeerid ja Prantsusmaal sandarmee-
Uuesti on mõned päevakorrale võtnud avaliku valitsemise loosungi. Pärast eelmisi valimisi üritas linnas valitsema pääsenud võim selleks üht-teist teha. Meenutagem volikogu istungeid Sakala keskuses ja muud säärast. Välja sellest suurt midagi ei tulnud, rahvas pole istungeil osalemise suhtes vaimustust üles näidanud. Riigi tasemelgi eksisteeris uttu hääbunud Jääkeldri protsess.
Kui rääkida enda arvamusest, siis mulle meeldis ühe valimistel osalenud valimisliidu seisukoht, et linna igapäevaelu juht võiks olla palgatööjõud, kes viib volikogu poliitilisi otsuseid ellu. Volikogu esimees võiks olla omavalitsuse kõrgeim juht. Lätis ja kuuldavasti osaliselt ka Soomes see niiviisi toimib.