Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kohtumisõhtu Ingomar Vihmariga teatrikohvikus

Ingomar Vihmar ootab teisipäeval inimesi teatrikohvikusse. FOTO: Heigo Teder /Ugala

Teisipäeval, 31. oktoobril kell 21 on teatrisõbrad oodatud Ugala teatrikohvikusse, kus algab kohtumisõhtu lavastaja ja Endla teatri loomingulise juhi Ingomar Vihmariga, kes lavastab pärast 15 aasta pikkust pausi taas Ugala teatris. Vahetult enne lavastuse «Orpheus allilmas» peaproovide algust intervjueerib Vihmarit vestlussarjas «Suitsuruumilood» teatri korraldusjuht Heigo Teder.

Ingomar Vihmar on töötanud kümmekond aastat Ugala teatris näitleja ja lavastajana, olnud mõned aastad vabakutseline lavastaja ja teeninud leiba reklaamifirmas copywriter`ina. Seejärel oli ta kümmekond aastat Eesti Draamateatri palgaline lavastaja ning 2015. aastast kannab Endla teatri loomingulise juhi ametinimetust.

Vihmari lavastuste nimekiri on pikk ja kirev, alustades mustlaste muinasjuttudest, põigates hiphopi radadele lavastuses «Küpressimägi». Ta on toonud lavale täpselt 200 korda täissaalidele mängitud publikulemmiku «Täismäng», olnud Briti näitekirjanduse in-yer-face`i žanri Eestisse tooja (Ravenhilli kõmulised lavalood), pälvinud Ants Lauteri nimelise preemia ning olnud oma positiivse ning muretu ellu- ja töössesuhtumisega oodatud mees kõikides Eesti teatrites.

Ingomar võtab kaasa ka vinüülplaadid, nii et kui jututeemad kipuvad kiiva kiskuma, on lootust, et lisaks teatritöödele melomaani ja DJ-na tuntud Vihmar päästab õhtu hea muusikaga.

Jutusaade «Suitsuruumilood» salvestatakse koos publikuga. Publik ei jää pelgalt kuulaja rolli, vaid saab võimaluse ka ise Ingomarile küsimusi esitada. Kohtumisõhtu on tasuta.

Vestlussarja «Suitsuruumilood» omapäraks on see, et kogu jutuajamine võetakse linti ühe võttekorraga ja salvestust hiljem ei toimetata. Dokumentaalne vorm on taotluslik, täpselt nii nagu eluski on tegemist kohtumistega, kus sõnu tagasi ei võeta ja tegusid ilusamaks ei kohandata.

Tagasi üles
Back