Sisukord
Paberleht
Postimees

Vald kogus tuhat allkirja ja sai kohtus võidu

2 min lugemist
Tarvastu valla elanikud andsid kahe kuu jooksul ligi tuhat allkirja kruusakarjääri rajamise vastu. Halduskohtust sai vald küll soodsa tulemuse, aga allkirjadel sellele mõju ei olnud. FOTO: Alar Karu

Vähem kui kahe kuuga andis ligi tuhat Tarvastu valla inimest allkirja kohtule saadetavale protestikirjale, et võidelda Kärstna Kabelimäe külje alla kavandatava liiva- ja kruusakarjääri vastu.

Tellijale Tellijale

Juriidilises mõttes allkirjadest kasu ei tõusnud, sest vald sai halduskohtus ettevõtja üle võidu  põhjusel, et karjääri kavandaja oli septembri lõpus jäänud kaebuse esitamisega neli päeva hiljaks. Kohtulugu pole siiski lõppenud, sest ettevõtte esindaja on kaevanud halduskohtu peale ringkonnakohtusse.

Tarvastu vallavanema Alar Karu sõnul oli muljetavaldav, kuidas kohalikud inimesed karjääri vastu astusid. Juuli ja augusti jooksul anti valla kauplustes ja raamatukogudes ettevõtmise lubamise vastu tuhatkond allkirja. See on kolmandik valla elanike arvust. Ehkki valda kaitsnud advokaadi Tuuliki Laessoni sõnul ei mänginud rahva arvamus halduskohtus tehtud määruse juures mingit rolli, on vallavanem veendunud, et mingi tõuke see siiski andis.

04.06.2020 05.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto