Aidas esineb 70 harfimängijat

Kontserdil «Harfilummus Põhjalas» on täna õhtul teiste hulgas pärimusmuusika aida laval Eesti parimaks harfimängijaks peetud Liis Viira.

FOTO: Pärimusmuusika keskuse arhiiv

​Pärimusmuusika aidas on täna erakordne harfikontsert. Kokku tuleb 70 harfimängijat, kes saabuvad Taanist, Islandilt, Rootsist, Soomest, Saksamaalt, Karjalast ja Ameerikast. 

Esimest korda Eestis toimuv rahvusvaheline harfifestival kulmineerub täna kontserdiga «Harfilummus Põhjalas». 

Pika ajalooga ning rahvusvaheliselt tuntud harfifestival pole eriline mitte ainult seetõttu, et leiab esimest korda Eestis aset, vaid harv on ka võimalus kuulda nii suurt harfimängijate ja eri pillide koosseisu. 

Pärimusmuusika keskuse produtsendi Merike Paberitsi sõnul tõotab laupäevane harfikontsert lummavat õhtut, kuna harfe saadavad eesti rahvapillid kandled. «Laval on näha ka erinevaid pika ajalooga pille. Publikule esitatakse palasid näiteks romaani, gooti, keldi, böömi harfidel ning osa pille on pärit lausa keskajast. Kontsert on kindlasti elamus nii visuaalselt kui heliliselt,» rääkis ta.

«Harfilummus Põhjalas» annab mitmenäolise ülevaate norra, taani, rootsi ja soome pärimusmuusikast. Esitlusele tuleb ka nüüdismuusika Soomest ja Eestist. Publik kohtub Eesti parimaks harfimängijaks peetud Liis Viiraga, kes esitab oma äsja ilmunud heliloomingut. «Kontserdiprogrammi toovad avarust muusikud, kes on harfimuusika leidnud tolle tervendava mõju pärast. Kõlavad India raga helid, mis pidavat kinkima igale hingekeelele omase noodi,» lisas Paberits.

Tagasi üles