Sisukord
Paberleht
Postimees

Muusikahuviline traktorist täidab muuseume

4 min lugemist
Vissuvere aidale-muuseumile on ajaloohuviline muu hulgas annetanud ühe igavesti edeva tubakalõikamismasina. FOTO: Üllar Priks / Sakala

​Suurem jagu seljataha jäänud tööaastatest on Kolga-Jaani mehel Toomas Veskil möödunud neljal rattal vurades. Tema südameasjaks on aga säilitada isa pärandatud vanavarakogu ja seda jõudumööda täiendada. Et isa lahkumise järel korteris elanud mehel ajalooga esemeid enam kusagil hoida polnud, said need üles seatud kahes kohalikus muuseumis.

Tellijale Tellijale

Peatan auto kokkulepitud kohas Kolga-Jaani põhitänaval ning jään pisut nõutu pilguga ümbrust kompama. Teisel pool teed kõndimiskäru lükkav proua hõikab valjult: «Kas te otsite Veski Toomast?» Saanud jaatava vastuse, teatab ta käega suunda näidates: «Ta istub, näete, seal nurga taga põõsas!»

Leiangi pisikeses lehtlas õunavaagna kõrval raadiot kuulava pikka kasvu mehemüraka. Ta pistab mulle labida mõõtu tugeva haardega käe pihku ja juhatab mind siis tasasel sammul verandale. Tagasihoidliku inimesena alustab ta jutuajamist vabandades: «Ma nii vaevaliselt liigun praegu, tasakaalu ei ole. Nägemise ja mäluga on samuti kehvad lood ...» Põhjuseks tunnistab Veski kahte üleelatud infarkti.

12.08.2020 13.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto