Mõlemad taksojuhi mõrvas kahtlustatavad on kinni peetud

Viktor Kabanov ja Andrei Karanets

FOTO: Politsei

Eile peeti Saksamaal kinni 24-aastane Andrei Karanets, keda kahtlustatakse pühapäeval Viljandimaal toimunud taksojuhi mõrvas. Mehe kinnipidamine leidis aset tänu avalikkuselt saadud vihjetele ning operatiivsele koostööle Eesti ja Saksamaa vahel.

Politsei- ja piirivalveameti kriminaalpolitseiosakonna kriminaalteabe büroo sai täna öösel teate, et Saksamaal Gubeni linna lähiümbruses peeti kinni Andrei Karanets, keda kahtlustatakse eelmisel pühapäeval aset leidnud mõrvas.

Lõuna prefektuuri kriminaalbüroo juht Vallo Koppel ütles, et mõrvas kahtlustatava kinnipidamiseni viisid avalikkuselt saadud vihjed ja eri riikide politseinike töömeetodid. «Andrei peeti kinni Eestist röövitud sõiduki Škoda juures,» lisas Vallo Koppel. Politseinikud arestisid sõiduki ning viisid politsei valve all olevasse parklasse.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Marja-Liina Talimaa ütles, et Andrei Karanets viibib vahi all Cottbusi vanglas, kust ta toimetatakse täna kohalikku kohtusse ütlusi andma. Lähiajal esitatakse Saksamaale vajalikke dokumente, mille alusel hakkab Saksamaa menetlema kinnipeetud isikute Eestile loovutamist.

«Kinnipeetud Viktor Kabanovit ja Andrei Karanetsi kahtlustatakse mõrvas röövimise või omakasu motiivil ning seadus näeb sellise kuriteo eest süüdimõistmisel karistusena ette 8—20-aastase või eluaegse vangistuse. Tegemist on esialgse kahtlustusega, mis menetluse käigus võib muutuda,» kommenteeris Marja-Liina Talimaa.

Kriminaalbüroo juht Vallo Koppel ütles, et Interpoli Eesti üksuse kaudu edastati info rahvusvaheliselt tagaotsitavaks kuulutatud meestest 49 Interpoli Euroopa regiooni liikmesriigile. «Samuti palusime kõikidel riikidel pöörduda avalikkuse poole, hoiatamaks elanikkonda, et Eestist on põgenenud mõrvas kahtlustavad isikud, kes toidu ja raha hankimiseks võivad toime panna uusi kuritegusid,» lisas Vallo Koppel.

Tagasi üles
Back