Sisukord
Paberleht
Postimees

Taago Tubin: mulle tundub, et Anton Pavlovitšile võiks see meeldida

3 min lugemist
Klaudia Tiitsmaa lavastuses «Krdi loll lind» noore näitlejanna Niina rollis. FOTO: Heigo Teder

​Sel laupäeval esietendub Ugalas USA teatrijuhi ja kirjaniku Aaron Posneri «Krdi loll lind» alapealkirjaga «Tšehhovi «Kajakas» unplugged».

Tellijale Tellijale

Vene klassikul Anton Tšehhovil on Ugalas särav ajalugu, eelkõige tänu Eesti parimale Tšehhovi lavastajale Kaarin Raidile, kes eriliselt sügavalt ja peenelt oskas tabada selle autori näidendite meeleolu ja mõtet. Raidi 60. sünnipäeval taaselustati teatris tema suurejooneline tšehhoviaana ning kohale sõitnud kuulsad Vene teatrikriitikud olid nähtust vaimustuses. Meenub ka Raidi kultuuriakadeemia teatritudengitega lavastatud «Kajakas», kus ta suutis vägagi algajate näitlejatega taas publikut positiivselt üllatada.

Elmo Nüganeni Ugalas lavastatud «Kajakas» mängis Kaarin Raid peategelast Arkadinat, noore näitlejanna Niinana astus üles Merle Palmiste. Raidi enam ei ole. Palmiste käes on kord olla Arkadina. Aga see pole enam Tšehhov, vaid Posner. Süžee meenutab «Kajakat», tegelaskond osaliselt ka, kuid kõik on nüüdisaegses rüüs. Pikkade lüüriliste monoloogide pidamise asemel tegelased lihtsalt vannuvad, kõik tundub kuidagi kergemalt minevat. Kas läheb?

09.07.2020 10.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto