Mustla bussijaama juures avati laupäeva õhtul valmimisjärgus purskkaev. Pidulikku üritust saatis vali ilutulestik, mis osa rahvast korraks eemale peletas.
Võrtsjärve-kujulist purskkaevu, mille ümber on veel piirded, samuti suured ehituskotid ning ladumise jätkamist ootavad sillutisekivid, kogunes kella seitsmeks uudistama mitusada inimest.
Praegu Viljandis elav, kuid end Tarvastu mulgiks nimetav Leili Weidebaum kiitis, et väikese koha kohta on purskkaev uhke.
«Minu arvates väga tore,» lausus ta. «Las see avatakse pealegi, kuigi kõik pole veel valmis. Tarvastu valla aeg saab ju kohe läbi. Küll tehakse kõik tööd purskkaevu juures lõpuni.»
Weidebaum lisas, et Tarvastu valla väärika nime kadumine teeb teda aga nukraks. «Iidsed kohanimed võiksid jääda püsima. Tunnen päriselt huvi, kuidas hakatakse edaspidi Tarvastu valla piirkonda nimetama,» lisas ta.
Täpselt kell seitse – ilmselt kontrolli mõttes – lülitati purskkaev korraks ühes valgustusega tööle. Ent veel polnud õige aeg.
Siis astus rahva ette kaduva valla vanem Alar Karu, kes kiitis tegijaid ja märkis, et nüüd saab Mustla rahvale osaks suurlinna tunne.
«Igas suures linnas on purskkaev,» lausus ta. «Mustla on pealtnäha väike, aga nagu purskkaev näitab, oleme sisult suured.»
Pärast pealiku sõnavõttu järgnes Tartu Zerkala tuleteatri noorte žonglööride tuleetendus, mida pimedaks muutunud ilm igati ilmestas.
Ja siis tõusid bussiootepaviljoni tagant taevasse ilutulestikuraketid nii valjude kärgatustega, et paviljonile lähemal seisev rahvas sealt kiiresti taandus. Tundlikuma kuulmisega inimesed katsid kõrvad kätega, kuid helilöögid oli kehaga tunda. Minuteid järjest lendas madalale õhku ilutulestikku, mille tahmapuru pealtvaatajaile pähe sadas. Kohati kukkus alla veel hõõguvaidki tükikesi. Igaks juhuks takseerisid olukorda eemalt päästjad, kuid nende abi vaja ei läinud.
Ühtäkki ilutulestik lõppes ja hakkas tööle purskkaev. See eriline hetk saabus kell 19.40. Edasi ootas rahvast pidu rahvamajas Tarvastu valla 150. aastapäeva tähistamiseks.
Enne purskkaevu avamist ütles valla arendusspetsialist Ilona Tiigi, et purskkaevu ehitajal, osaühingul Suja Ehitus on aega viimaste töödega lõpetada novembris, kuid vallale vastu tulles jõuti just täna niikaugele, et purskkaev oli võimalik tööle panna.
Aasta lõpuks paigaldatakse purskkaevu juurde maadleja Martin Kleini mälestusmärk, mis kujutab tulevast olümpiahõbedat lapsena.
Mustla purskkaevu projekteeris osaühing Inseneribüroo Urmas Nugin. Ilona Tiigi lisas, et ehitus algas augustis ning kokku läheb purskkaevu valmimine maksma ligikaudu 105 000 eurot.