Sel ajal, kui loomakaitsja hobust turgutas, ilmus välja omanik, kes ei paistnud huvi tundvat selle vastu, kes tema hobuse ümber askeldavad. «Omanik küsis kohe, et noh, viite hobuse ära või,» kirjeldas Täär. «Omanik rääkis, et olevat juba tuhat korda tapamajja helistanud, et loom ära viidaks.»
Pisarad kukkusid asfaldile
Seejärel olevat mees Tääri kirjelduse järgi sõnanud, et viib ise hobuse treilerisse. «Mul oli väike õelaps kaasas ja mees ütles, et viigu ma laps nurga taha, seni kuni ta hobust püsti ajab,» rääkis Täär. «Ilmselt tahtis ta teda vägivallaga püsti ajada.»
Loomapäästja sõnul sikutas mees ratsu jõuga püsti, pannes talle päitsete ümber köie. «Seda oli valus vaadata,» tunnistas ta.
Kui hobune oli treilerisse talutatud, võis sõit Viljandi poole alata. Et looma jõud oli raugenud, tehti teekonnal mitu peatust, et teda leiva ja porganditega turgutada. «Järsku hakkasid hobusel suured pisarad jooksma,» kirjeldas Täär. «Suured tilgad kukkusid asfaldile. Hakkasin ise ka tönnima, sest polnud sellist vaatepilti näinud.»
Veterinaar Kristi Vilu sõnul polnud hobuse seisund esmapilgul just ilus, kuid ta tunnistas, et on varem veelgi hullemas seisus isendeid näinud. Loomaarsti kinnitusel on suksu kaks nädalat taastunud ja kosunud. Mõnel hommikul vajab ta küll püstisaamiseks abi, kuid on ka paremaid hommikuid, kui ta ise jalule tõuseb ja päevale vastu astub.
Ka Tääri sõnul on suksu kosunud. «Haavad paranevad ja karv on pehmem,» kirjeldas loomakaitsja. «Roided on küll veel näha, aga mitte nii palju. Küll ta paraneb.»
Täär tunnistas, et on hobusesse kiindunud. «Hakkasin suure hurraaga maale talli ehitama, kuid hommikuti tuleb teda püsti aidata ning ma ei jõua teda üksi tõsta,» rääkis ta. Seetõttu on parem variant leida pere, kelle juures hobune oma vanaduspõlve saaks veeta. Ühtlasi nentis Täär, et hobuse vastu on huvi juba tuntud.
Loomakaitse liit tegi politseisse avalduse kriminaalmenetluse algatamiseks.
Sakala proovis korduvalt hobuse omanikku tabada, kuid see ei õnnestunud.