Viljandi järvel saab purjetamise tipu juhendamisel seilata

Priscilla Õmblus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eesti purjetamise koondisse kuuluv Elise Umb ootab huvilisi veespordiga Viljandi järve äärde tutvuma, et neile väärt teadmisi jagada. Tagaplaanil on merekooli konteinerisse ehitatud klassiruum, kus peetakse veeohutuse teooriatunde.
Eesti purjetamise koondisse kuuluv Elise Umb ootab huvilisi veespordiga Viljandi järve äärde tutvuma, et neile väärt teadmisi jagada. Tagaplaanil on merekooli konteinerisse ehitatud klassiruum, kus peetakse veeohutuse teooriatunde. Foto: Marko Saarm

Eile kerkis Viljandi järve äärde merekooli «Meresõber» konteiner, kus huvilised saavad augusti lõpuni kestval koolitusel oma ala tipu juhendamisel teha tutvust veespordiga, proovida purjetamist, lohesurfi, kajakiga sõitmist ja aerusurfilaual püsimist.

Merekooli vaneminstruktor ja Eesti purjetamise koondislane Elise Umb rääkis, et esimesel koolituspäeval räägitakse veeohutusest ning edaspidi minnakse veele purjetamist, aeru- ja lohesurfi ning kajakiga sõitmist proovima.

Noortele mõeldud koolitusel on enamik tegevusi mängulised, näiteks korraldatakse teatemänge, kus lapsed õpivad üksteist meeskonnas aitama. Umbi sõnul on lastele meeskonnas töötamise õpetamine väga oluline, sest merel hätta jäädes tuleb julgeda teistelt abi paluda. «Hea on näha lapsi koos meeskonnas tegutsemas,» tunnistas instruktor.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles