Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Viljandi järvel saab purjetamise tipu juhendamisel seilata

2 min lugemist
Eesti purjetamise koondisse kuuluv Elise Umb ootab huvilisi veespordiga Viljandi järve äärde tutvuma, et neile väärt teadmisi jagada. Tagaplaanil on merekooli konteinerisse ehitatud klassiruum, kus peetakse veeohutuse teooriatunde. FOTO: Marko Saarm

Eile kerkis Viljandi järve äärde merekooli «Meresõber» konteiner, kus huvilised saavad augusti lõpuni kestval koolitusel oma ala tipu juhendamisel teha tutvust veespordiga, proovida purjetamist, lohesurfi, kajakiga sõitmist ja aerusurfilaual püsimist.

Tellijale

Merekooli vaneminstruktor ja Eesti purjetamise koondislane Elise Umb rääkis, et esimesel koolituspäeval räägitakse veeohutusest ning edaspidi minnakse veele purjetamist, aeru- ja lohesurfi ning kajakiga sõitmist proovima.

Noortele mõeldud koolitusel on enamik tegevusi mängulised, näiteks korraldatakse teatemänge, kus lapsed õpivad üksteist meeskonnas aitama. Umbi sõnul on lastele meeskonnas töötamise õpetamine väga oluline, sest merel hätta jäädes tuleb julgeda teistelt abi paluda. «Hea on näha lapsi koos meeskonnas tegutsemas,» tunnistas instruktor.

08.04.2020 10.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto