Linn vabaneb sodist

Turuplatsil müttas eile traktor, et vabastada parkimiskohad rämpslumest, panna see kiiremini sulama ning saada nii kiiremini sodile jaole.

FOTO: Peeter Kümmel / Sakala

Viljandis tehti esmaspäeval mitut sorti heakorratöid: tänavatelt koguti prahti, pargis riisuti puhtaks tärkavat muru ja turu parklas tõsteti veel lund.

Viljandi linnavalitsuse majandusameti peaspetsialist Priit Vihuri hindas, et tänavad näevad pärast lume sulamist välja nagu varakevaditi tavaliselt: rämps vajab koristamist ja teed parandamist.

Linn maksab kolmele firmale tänavate ja haljasalade aastaringse hooldamise eest ligikaudu 141 400 eurot ning sellesse mahub ka kevadine heakorratöö. Küll on Vihuri sõnul kindlaks määratud, millal peab kevadine suurpuhastus lõppema. See tärmin kukub 1. mail.

Peaspetsialist märkis, et linn on oma heakorramõtteid ja -soove meelde tuletanud Viljandis tegutsema hakanud firmale Kesklinna Pargid. Pealinnast kohale kutsutud pealikega käidi objektidel valitseva olukorraga tutvumas.

Siinseid tänavaid hooldava aktsiaseltsi Veolia Keskkonnateenused Lääne regiooni tänavahooldusmeister Janno Laht ütles, et firma tegi kevadise suurpuhastusega algust eelmisel nädalal ning töö tippaeg saabub ilmselt järgmisel nädalal.

Ta selgitas, et kuna ööseks lubatakse veel miinuskraade, ei saa puhastusmasinad oma ülesandeid täita, sest kasutavad mustuse kogumiseks vett. Kui õhutemperatuur jääb plussi kogu ööpäevaks, sõidavad tänavaid hooldama kastmisautodki.

Varem Viljandi haljasalade eest hoolitsenud osaühingu Floreas Viljandi ülesanne on  hoida korras Männimäe, Paalalinna ja Uueveski piirkonna haljastud ja kõnniteed.

Firma juhataja Margus London ütles, et puhastustööd algasid üle-eelmise nädala lõpul ja suurem jagu on tehtud.

Tagasi üles
Back