Viljandis esineb mandoliiniorkester

Mandoliinivirtuoos Detlef Tewes koos orkestriga.

FOTO: Erakogu

Pühapäeval kell 19 annab Viljandi Pauluse kirikus kontserdi Bayer Leverkuseni mandoliiniorkester (MOB). Orkestri eelkäija, 1921. aastal asutatud Mandolinenclub Alpenrose oli üks paljudest omataolistest Saksamaal kelle järjepidevuse katkestas Teine maailmasõda. 

Tellijale

Pärast sõda said ansambli liikmed taas kokku, tuntud farmaatsiafirma Bayer AG võttis muusikud oma tiiva alla ja sellest ajast on dirigendipuldis seisnud vaid kutselised muusikud eesotsas kauaaegse juhi Fred Wittiga. Alates 1991. aastast juhib orkestrit mandoliinivirtuoos Detlef Tewes, kes on laiendanud ansambli repertuaari renessansist tänapäevase muusikani. 

Orkester on pälvinud tunnustust mitmel konkursil, koosseis on osalenud paljudel festivalidel. Koos orkestriga on musitseerinud mitu rahvusvahelise mainega interpreeti, nende hulgas Eesti publikule tuttavad Boris Björn Bagger ja Liisa Randalu. Orkestri dirigent mandoliinivirtuoos Detlef Tewes on soolokontserte andnud kõikjal maailmas USA-st Jaapanini, Austraaliast Venemaani, ta on teinud koostööd selliste maailmanimedega nagu Claudio Abbado, Pierre Boulez, James Levine, Lorin Maazel ja Simon Rattle. 

Tagasi üles