Tõnu Kiviloo sai kohtus väärteoasjas õiguse

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Mullu detsembris korruptsiooniseaduse rikkumise eest politsei- ja piirivalveametilt väärteomenetluse korras karistada saanud Tõnu Kiviloo kaebas otsuse peale maakohtule. 20. juunil välja kuulutatud kohtuotsus mõistiski Kiviloo õigeks. 

Süüdistuse kohaselt sõlmis Tõnu Kiviloo Kõpu vallavanemana vallale õigusabi ostmiseks lepinguid Viljandi advokaadi Margo Normanni bürooga, ehkki samal ajal oli Margo Normann ka tema isiklik kaitsja käimasolevas kriminaalasjas. 

Otsuses nendib kohtunik Kadi Aavik, et ehkki õhku jäävad kahtlused, kes konkreetselt, mis asjaoludel ja tingimustel advokaadibürooga Normann ja Partnerid Kõpu valla nimel lepinguid sõlmis, tuleb Tõnu Kiviloo kaebus rahuldada, kuna kohtumenetluses selgus, et advokaadibüroo poole pöördusid õigusabipalvetega mitmel puhul ka vallavalitsuse teised töötajad, mitte Kiviloo ainuisikuliselt. Fakt, et Kiviloo vallavanemana advokaadibüroo esitatud arved maksmiseks kinnitas, ei ole aga käsitletav toimingupiirangu rikkumisena. «Kohtu hinnangul ei ole vallavanemapoolne arvete aktsepteerimine toiming korruptsioonivastase seaduse mõttes ning juba osutatud teenuse eest väljamakse tegemise lubamine ei ole toimingupiirangu rikkumine,» seisab otsuses.

Tagasi üles