Mattias Siimann tegi Soomes väga hea võistluse

Mattias Siimann teenis Soomes peetud Põhjamaade jetispordi meistrivõistlustel klassi Runabout Spark Junior võidu. Foto: Erakogu

Karksi valla noormees Mattias Siimann tegi läinud nädala kolmel viimasel päeval Soomes Imatras asetleidnud Põhjamaade jetispordi meistrivõistlustel korralikke sõite ja saavutas klassis Runabout Spark Junior esikoha.

Sudistes elav 14-aastane Siimann osales neljas võistlusarvestuses. Talle edukaimaks osutunud klassis õnnestus võita kolmest sõidust kaks ning avasõidu kolmas tulemus andis talle kindla esikoha. Klassis Runabout Spark sai ta aga tubli teise koha, jäädes alla vaid kõik kolm sõitu võitnud soomlasele Pasi Vuorelale.

Ühes osalejarohkemas masinaklassis SKI GP3 õnnestus Viljandi noormehel teenida kolme sõidu kokkuvõttes 22 osaleja seas kõrge seitsmes koht. Sealjuures jäi tema selja taha nimekas kaasmaalane Marten Männi – tõsi küll, viimases sõidus too kaasa ei teinud. Klassi SKI Junior GP 3.3 alla 15-aastaste sõidul sai Mattias Siimann kokkuvõttes kuuenda koha.