Reisikindlustus hüvitab läbi põranda kukkumise, kuid ei tasu peielaua eest

Et ka kipsis jalaga saaks puhkus võrdlemisi muretult veedetud, tasuks enne välismaale minekut kaaluda reisikindlustuse ostmist.

FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Selleks, et kauaoodatud puhkusel juhtunud viperuste tõttu rahakotti suur auk ei käriseks, on mõistlik soetada reisikindlustus. Lepingu peenikest teksti tasub põhjalikult lugeda, sest tingimused ja väljamakstavad summad varieeruvad pakkujatel üsna palju. 

Tellijale

Seesami reisikindlustuse tootejuht Jonatan Jõks ütles, et liiga tihti vormistatakse kindlustus vaid formaalselt, ilma tingimustesse süvenemata. See võib aga tekitada olukorra, kus näiteks hüvitise määr jääb väheseks. «Seesami praktikas on ette tulnud mitu juhtumit, kus valitud kindlustuskaitse või kaitse piirmäär ei ole olnud piisav või on mõni aspekt kindlustuse tegemisel sootuks kahe silma vahele jäänud. Mõnikord näiteks ei vali suusareisile minejad ohtliku harrastuse lisakaitset, mis on aga sellise tegevuse jaoks vajalik,» rääkis Jõks.

Seesami kodulehel seisab, et eelmisel aastal hüvitas firma 98 protsenti kahjudest. Jõksi selgitusel jäid kaks protsenti kasutamata peamiselt seetõttu, et poliis mõnd juhtumit ei katnud. Näiteks ostis klient meditsiiniabi kindlustuskaitse, kuid lennujaamas sai katkise kohvri. Keeldumise põhjuseks võib olla ka ohutusnõuete eiramine. «Terve mõistuse kohaselt ei tohi näiteks sõidukit juhtida joobes olekus,» tõi Jõks välja. 

Tagasi üles