Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Südalinna hoovi peitunud vana maakivihoone kaob

3 min lugemist
Viljandi kaubamaja taguses hoovis läheb lammutamisele arvatavalt kunagi sepikojaks ehitatud maakivihoone. FOTO: Kamilla Selina Lepik

Viljandi Tarbijate Ühistu (VTÜ) on alustanud kaubamaja tagusel platsil kahe hoone, seal hulgas enam kui saja aasta vanuse maakivihoone lammutamist. Nii linnavalitsus kui muinsuskaitseamet vaatavad sellele kahjutundega, kuid nendivad, et 16 aasta eest kinnitatud detailplaneering lubab niiviisi teha.

Tellijale

Arvatavasti tegutses vanas majas kunagi sepikoda. Kindlasti on hoone ehitatud enne 1912. aastat, sest ühel tol aastal jäädvustatud fotol on see näha. Viljandi linnavalitsuse kultuuriväärtuste spetsialisti Monika Vestmani sõnul on see arhitektuuri põhjal oletades vanem kui kaubamaja hoone, mis ehitati 1907. aastal.

Viimati oli hoone VTÜ juhatuse esimehe Priit Aule sõnul kasutusel korterelamuna. Käesoleva kuu alguseks lahkus majast viimane elanik ning lammutamisega sai pihta hakata.

03.04.2020 05.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto