Sisukord
Paberleht
Postimees

Lameda maa rahva seiklused lendavate taburettide kuningriigis

8 min lugemist
Itaalia lääneranniku vetes asuv Monte Argentario on rikaste ja ilusate suvituspaik. Sadamas loksub vähemalt üks purjekas või kaater leibkonna kohta. FOTO: Erakogu

Eesti on kahtlemata üks maailma kaunemaid paiku, kus elada. Kui oled aga aastakümneid ilulenud maalapil, mille kõrgeimaks punktiks on pisut üle 300 meetri kõrgune küngas ning mille ühest otsast teise jõuab muretult paari-kolme tunniga, tasub ka silmapiiri taha piiluda. Kas või lihtsalt selleks, et naastes õndsalt ohata, soojemad nartsud selga tõmmata ning totaka naeratuse saatel metsa seenele paterdada.

Tellijale Tellijale

Kaugete maade avastamine on meie peres teemaks olnud juba mõnda aega. Eelmisel aastal näiteks käisime suisa Poolas ära. Et emand on eos välistanud kõikvõimalikud transpordivahendid, millel kindla maapinnaga pidevat kontakti pole, oli selge, et Prikse ootab ees suvine road trip (autoreis inglise keeles).

Oo, Itaalia! See kauge mägine maa muinasjutuliste külakeste, lokkavate viinamarjaistanduste ning küllusliku rahvusköögiga... Romantikute paradiis! Nii me arvasime. Ja olgu etteruttavalt öeldud – pettuma seiklushimuline seltskond ei pidanudki. Järgnevat teksti palun lugeda Helgi Erilaiu häälega.

09.07.2020 10.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto