Sisukord
Paberleht
Paberleht

Kassifilm jõuab kinno

1 min lugemist
«Kedi» poeb salamisi hinge ja näitab, et lootus, headus ja rõõm pole maailmast kuhugi kadunud. FOTO: Kaader filmist

Forum Cinemase Centrumi kinos näeb täna õhtul maailmas palju kõneainet pakkuvat dokumentaalfilmi «Kedi». Türgi keeles tähendab kedi kassi ja just läbi kassi silmade avaneb meile nende graatsiliselt ringi uitavate loomade olemus ning neid ümbritsevate inimeste mõttemaailm. See on lugu Istanbuli tänavakassidest, kes on selle suurlinna argielu lahutamatu osa.

Tellijale Tellijale

Äsja kinodesse jõudnud «Kedi» kogus avanädalavahetusega 1842 vaatajat ja paigutus Eesti kino esikümnes viiendale kohale, mis on tõsielufilmi kohta igati märkimisväärne tulemus.

«Hea meel on näha, et paljud kassisõbrad on filmi üles leidnud,» ütles filmi levitaja Elo Vilks Tartu Elektriteatrist. ««Kedi» üllatab peamiselt oma positiivsuse ja filosoofilisusega. Filmis heidetakse värske pilk ühte suurlinna, kus tänavaloomad ja inimesed eksisteerivad külg külje kõrval, hoolitsedes teineteise eest. Istanbul on tõeline kasside paabel, kus neljakäpalised uitavad põnevaid radu pidi. On imetlusväärne, kuidas filmitegijad on nende seiklused kinni püüdnud ning üheks tervikuks põiminud. Kinokülastajad maailma eri paigus on selle võlu avastanud ning nüüd on Eesti vaatajaskonnal sama võimalus.»

30.09.2020 01.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto