Kärsitud koprahuvilised korealased üllatasid algajat Soomaa giidi

Korea riikliku telekanali võttemeeskond nõudis Soomaal kobrast ja vohmis mustikaid süüa. Idamaa inimestele oli tõsiasi, et meie maal võib iga mees metsa minna ja seal marjadest kõhu punni süüa, midagi ulmevaldkonda kuuluvat.

FOTO: Kaspar Leppik

​Möödunud nädala lõpu ja selle alguse päevad veetis Kaspar Leppik Soomaa rahvuspargis eksootilisi külalisi võõrustades. Lõuna-Korea riigitelevisiooni ajakirjanikud on Eestis ning väntavad siinsest elust telesaadet. 

Tellijale

«Saade läheb eetrisse suures, mitmekümnemiljonilise vaatajaskonnaga telekanalis ja võttemeeskond ütles, et seda saadet, milles eri maid põhjalikult tutvustatakse, vaatab keskmiselt viis miljonit inimest,» kõneles Leppik esmaspäeval. Vahetult enne seda, kui Sakala reporter temaga Soomaa külastuskeskuses kohtus, olid korealased, kes reporterit ära oodata ei mallanud, kihutanud edasi Pärnu poole. «Tahavad ka seal võtteid teha ja kella neljase praamiga Saaremaale kiirustada.»

Juhuse tahtel kaugete külaliste giidiks sattunud Kaspar Leppik tõdes, et ei osanud suurt midagi oodata, kuid üllatusi pakkusid eksootilised võõrad omajagu. «Nad olid ikka väga kärsitud ja tahtsid kõike korraga,» nentis ta. «Lendasid peale umbes nii, et nad on nüüd siin ja andku me neile udu, paadid, mets, päikesetõus ja loomad – kõik korraga.»

Tagasi üles