Juhtkiri. Viimseni viimistletud

Sakala logo

FOTO: Sakala

Ühtpidi oleks see ka imelik, kui veerandsaja-aastane festival ei oleks korralikult sissetöötatud. Ometigi avaldab see ikka veel muljet, kui õlitatult Viljandi folk toimib.

Pärimusmuusika festivali taga olevad inimesed kinnitavad tänases lehes kui ühest suust, et läinud nädalavahetusel taas kord teoks saanud pidu möödus suuremate jamadeta ning ette tulnud viperused õnnestus käigu pealt ära lahendada. Korraldajate töö muidugi ongi muu hulgas mured klaarida ning positiivset sõnumit levitada, kuid need, kes nädalavahetusel folkisid, võivad usutavasti omadest kogemustest kinnitada, et selles jutus on vähemasti 98 protsenti tõtt.

Ametlikel andmetel käis nelja päeva jooksul kontsertidel ligi 28 500 inimest. Viljandi kohta on seda mõistagi väga palju. Samas ei tekkinud festivali alal naljalt kilud-karbis-tunnet. Rahvamass õnnestus kenasti ära hajutada.

Ühtlasi hoiti alal kord majas. Selles on kahtlemata oma kaalukas roll kultuursetel külalistel. Teisalt väärib meeldetuletamist, et enne pärimeetri aega kippus toidutänaval korrapidamisega muret olema. Korraldusmeeskond on toimiva lahenduseni jõudnud ajapikku.

Näiteid võiks tuua veel palju, alustades esinejatest ja programmist ning lõpetades pisiasjadega. Kokkuvõte on aga lühike: Viljandi folk on väga viimistletud festival.

Ettevõtmise lihvitus annab muu hulgas tunnistust sellest, kui kindlatel jalgadel Viljandi pärimusmuusika pidu püsib. Publiku ja esinejate huvi ning vägev meeskond on iga festivali tähtsaimad komponendid.

Tagasi üles