Saunalise meelespea: sauna minnakse vihata

Viht võib kaasas olla, kui peremees saunas vihelda lubab. Pärimusmuusika festivali saunaala kaks kerist kuumavad folgi lõpuni.
 

Saunamees Aigar Mätlik ehitas folgisauna kaheksa päevaga: alustas festivalieelse nädala kolmapäeval ja punkti pani ehitusele sauna paigaldamine Kirsimäele festivali avapäeval.

Saunasõpru liigub lainetena ja eriti hinnatud on hilisõhtused ajad. Pärast viimast kontserti algab veel eriti magus saunaaeg.

Vihad palkseina sauna ääres on pärit Alar Krautmani populaarsest saunakoolitusest. Need on pärast koolitustki veel üsna mitu kere läbi nüpeldanud. Vihtu juurde ei tooda, aga kes soovib, võib ise värske viha kaasa võtta, lubab saunamees.

Palksaunas kere kuumaks kütnud saunaline hüppab keha jahutama veega täidetud suurde tünni, kus seltskonnaga tore koos istuda ja laulujorugi lasta. Kirsimäe sauna juurest kostab laulu ja pillimängu veel päikesetõusu paikugi.

Nii nagu häid lambaid mahub lauta palju, nii mahutab tilluke saungi sõpruskondi. Kuus või kaheksa saunalist mahub leili võtma kenasti, aga kõige suurem seltskond saunatajaid käis reedel, kui korraga leilitas kaksteist hinge.

Folkija saab naha kuumaks ka iglusaunas, kus kuus saunalist korraga lavale mahub. Saunamees Kauri Sõnajalg räägib, et kõige rohkem saunalisi käis neljapäeva ja laupäeva õhtul, aga ka festivali viimaseks õhtuks on juba broneeringuid tehtud.

Iglusaunas ei vihelda ja keha jahutamiseks on väikses pesuruumis ämbrid külma veega.

Mõlemad saunad viiakse Kirsimäelt ära esmaspäeval. Kas need lähevad tagasi tegija kätte või leiavad uue peremehe, pole veel teada, sest näiteks palksauna ostu vastu on huvi näidatud ja läbirääkimised alles käivad.

Tagasi üles