N, 8.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Folgi lastealal jätkub tegevust igas eas mänguhuvilisele

Folgi lastealal jätkub tegevust igas eas mänguhuvilisele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Puust labürint, suured keksukastid, hiiglaslike nuppudega trips-traps-trull, seiklusrada ja oma lava  – kõik see ootab Viljandi pärimusmuusika festivali lastealal kõiki mänguhuvilisi.

Kui varem on pärimusmuusika festivalil olnud mõned juhuslikud heinapallid, mille juures lapsed võisid mängida, siis seekord on Jaani kiriku ees vallikraavis terve plats, mis on mõeldud lastele ja miks mitte ka vanematele mänguhuvilistele.

Lasteala kujunduse autor ja selle pealik on Annika Mändmaa. Oma sõnul lähtus ta mänguala välja mõeldes põhimõttest, et lapsed saaksid seal olla loovad ja vabad. Mitmes mängus saavad kaasa lüüa ka vanemad. «Kohe alguses on silt soovitusega minna folgile mööda seiklusrada kogu perega. Nii peavad vanemad lapsega koos mööda purret kõndima,» selgitas Mändmaa. Ta lisas, et vanematega koos mängimine ja mängude õppimine on lastele väga väärtuslik kogemus.

Lasteala kujundus on folgipärane: puust ja taaskasutatud materjalidest.  «Labüring on euroalustest,» tõi Mändmaa näite.

Lapselapsega lastealal askeldanud Raili Isak rääkis, et lastele meeldivad loovad asjad ja võimalus panna mängu oma oskused. «Täna hommikul ütles lapselaps mulle: »Mamma, lähme jälle sinna mängima!«»

Isakule meeldib lasteala materjalikasutus, see on tema sõnul naturaalne ja turvaline. Ta rääkis, et eelmise päeva kontserdil oli lapselaps ära väsinud, kuid lastealal tuli talle jälle elu sisse.

Vilve Ervin, kes koos lapsega mänguvõimalusi proovis, rääkis, et selline ala, kus lapsed saavad mürada, on tähtis. «Alati pole lastel muusikat kuulata huvitav, aga mänguline tegevus pakub neile kindlasti huvi,» sõnas ta. Ervin rääkis, et tema laps on folgist juba vaimustuses ja loodab, et hakkab seal tihedalt käima.

Mändmaa meenutas, et eile oli plats vihmasajust hoolimata mänguhuvilisi täis olnud. See oli tõestus, et vihm folgilisi ei heiduta. «Ei olnud nad midagi suhkrust ega jahust tehtud,» sõnas Mändmaa.

Märksõnad
Tagasi üles