Folgi ilm tõotab tulla eripalgeline

Riigi ilmateenistus koostas Sakala palvel eile õhtupoolikul Viljandi kohta spetsiaalse prognoosi, et pärimusmuusikapeolised teaksid ilma tempudega arvestada.

Keskkonnaagentuuri ilmateenistuse ilmaprognooside osakonna juhtivsünoptik Taimi Paljak ütles, et neljapäeva öösel hakkab Eesti lõunapiiri lähistel vihma sadama. Viljandisse võib sadu jõuda kella 9 ja 12 paiku, kuid see ei ole tõenäoliselt tugev. Väikeste vahedega võib nõrka vihma tulla täna kella 17-18-ni, seejärel on ilm olulise sajuta. Sooja on täna päeval 17–19 kraadi, õhtul võib õhutemperatuur mõne kraadi võrra kerkida.

Reede öö ja hommik on põhiliselt sajuta, nõrga lõunakaare tuulega ning sooja on 14–17 kraadi. Päeval sajab hoovihma ja on äikest. Lõunakaare tuul on nõrk, kuid äikesepilvede all võib olla tugevaid puhanguid. Õhusooja on reede päeval 23–26 kraadi.

Taimi Paljak märkis, et laupäeval jääb Viljandi piiri peale: lääne pool on sajuhooge vähe, ida pool aga on nende tõenäosus üsna suur. Hoovihmaks tuleb seega valmis olla ka Viljandis. Sooja on laupäeva öösel 12–15 ja päeval 19–21 kraadi.

Pühapäeva öö on sajuta, päeval on taas hoovihma võimalus. Puhub võrdlemisi tugev edelatuul. Õhutemperatuur on öösel 12–14 ja päeval 21-22 kraadi. 

Tagasi üles