«Tõenäoliselt on sellised läbirääkimised jõudnud esimest korda kirjalikku vormi. Selles mõttes on see kindlasti tavatu,» nentis Ando Kiviberg, ent rõhutas veel kord, et kogu asi sai alguses partei soovist, et ta kohaliku esinumbrina jätkaks. Linnapea on kindel, et sisu poolest ei olnud tema soovid midagi uut.
«Eestis ei pea selle kohta näiteid tikutulega otsima. Kui vaadata näiteks eelmiste kohalike valimiste tulemusi ja seda, mis mõne omavalitsuse juhiga riigikogu valimistel juhtus, on järeldusi teha on üsna lihtne,» kõneles Kiviberg. Ühtegi konkreetset nime ta välja tuua ei soovinud, kuid vihjas siiski, et asjast huvitatutel tasub vaadata näiteks Pärnu ja Kuressaare poole.
Enam-vähem minimaalne summa
7000 eurot on Ando Kivibergi hinnangul enam-vähem minimaalne summa, millega Viljandis praeguste hindadega tulemuslikku kampaaniat saab teha. Küsimusele, kas varasematel kordadel on kampaaniaraha taganud erakond või on selle kokku ajanud nimekirja kuuluvad inimesed, vastas ta, et näiteid on olnud erinevaid.
Oma selgitust mööda soostus Kiviberg lõpuks teatud tingimustel siiski esinumbriks asuma seepärast, et ei soovinud olla erakonna soovide suhtes täiesti paindumatu.
«Ma olen pidanud ennast erakonna liikmeks. Koostöö on minu meelest tähtis ja vajalik,» lausus ta.
Linnapea: erakond murdis lubadust
Ando Kiviberg avaldas kahetsust, et teine pool on tema kirja avalikustanud. Sakala tegi juba varem talle ettepaneku see samm ise astuda, kuid Kiviberg keeldus, tuues põhjenduseks, et asjaosaliste kokkuleppe järgi on see osa omavahelisest kirjavahetusest.