N, 8.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Folgiöömaja pakkujate hulk kuivas kokku

Maarja Mõts
Folgiöömaja pakkujate hulk kuivas kokku
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Otsi kohta, kus sa saad. Folgi ajaks peavarju otsimist tuleb alustada varakult, sest kohti jätkub vaid kiireimatele.
Otsi kohta, kus sa saad. Folgi ajaks peavarju otsimist tuleb alustada varakult, sest kohti jätkub vaid kiireimatele. Foto: Elmo Riig

Kui mullu pakkus oma kodus folgilistele peavarju 37 viljandlast, siis tänavu on pakkujaid vaid neli. Folgilisi, kes juuli viimasel nädalalõpul Viljandist ööbimispaika otsivad, on aga endiselt palju.

Seni on ulualuse küsijaid olnud nädalas paar, kuid Viljandi turismiinfokeskuse juhataja Angela Aru sõnul on küsijate hulk folgieelsel nädalal alati kasvanud. Enim tuntakse huvi kesklinna piirkonnas asuvate elamute vastu. Praegu on turismiinfokeskusesse pöördunud kümmekond öömaja küsijat, kuid pakkuda ei ole midagi. «Viimaste aastate jooksul sellist olukorda esinenud ei ole,» nentis Aru.

Kuulsust kogub AirBNB

Viljandi pärimusmuusika festivali majutuspealiku Jaana Razumova sõnul on Viljandi hotellid ja majutusasutused enamasti välja müüdud. Ta ütles, et folgilistele on majutuseks pakkuda kohti telklas, vaba waldorfkooli klassiruumides ja Päikesekillu perekeskuses avatavas noore pere tudulas. Needki on aga peaaegu täis: telklas jätkub ruumi veel seitsmele telgile ja Päikesekillu perekeskuses mõnele inimesele.

Jaana Razumova sõnul on tuntust kogunud internetilehekülg AirBNB, kuhu inimestel on võimalik üles laadida oma kodumajutuse pakkumine. Tema sõnul võib olla just see põhjuseks, miks Viljandi turismiinfokeskusele on teada tavapärasest vähem kodumajutajaid. Pärimusmuusika festivali päevadeks, 27.–30. juulini pakuti eile AirBNB leheküljel Viljandis viit majutusvõimalust.

Angela Aru sõnul jääb kodumajutajate tavaline hinnapakkumine vahemikku 15–30 eurot öö eest ning hinna sisse käib voodikoht ja pesemisvõimalus. «Ekstreemseid pakkumisi on ka ette tulnud: 120 eurot koha eest, kus pole isegi voodit,» ütles ta.

Öö eest telklas tuleb inimesel tasuda kolm eurot, vaba waldorfkooli klassiruumis on madratsil võimalik öö mööda saata 12 euroga, kui on tehtud broneering ja ettemaks.

Viljandlastest abielupaar Õilme Tsikina ja Vladimir Tsikin on oma kodus folgilisi majutanud peaaegu kümme aastat.

Põnev kogemus

Tsikina soovitab seda võimaluse korral teha ka teistel, sest see on põnev kogemus. Temal on folgilistest meeldivad mälestused. Abielupaari juures on öö veetnud inimesi Austraaliast, Mehhikost ja Soomest. Tsikina ütles, et kodumajutuse pakkumine annab võimaluse tutvuda erinevate kultuuride ja inimestega ning lisaks saab väikest taskuraha, mida nemad on kulutanud tavaliselt kontserdipiletitele.

Angela Aru sõnul on seni olnud folgiks öömaja pakkujaid rohkem kui küsijaid. Vaid festivali algusaastatel tuli ette, et turismiinfokeskuse töötajad helistasid oma sugulastele ja tuttavatele, et leida külalistele öömaja.

Jaana Razumova julgustab inimesi hakkama kodumajutajateks. Tema sõnul on folgile tulevad inimesed väga sõbralikud ja kui kellelgi on kodus külalistele ruumi, siis tasub sellele mõelda.

Märksõnad
Tagasi üles