Sisukord
Paberleht
Postimees

Läbi aegade rännanud kingitud lood

2 min lugemist
Piret Päär on oma värskes raamatus enda sõnul püüdnud järgida vestmisele omast stiili: väike sissejuhatus jutustajalt, otsene pöördumine lugeja poole ja jutu kulgemiseks vajalikud kommentaarid. FOTO: Elmo Riig

​Kui mõelda jutuvestmise peale, tekib idülliline kujutluspilt lõkke ümber istuvatest esivanematest, kellest üks räägib müütilisi lugusid ja ülejäänute tähelepanu on nende lugude külge naelutatud.

Tellijale Tellijale

Piret Päär, rahvakultuuri keskuse jutukooli eestvedaja, suulise pärimuse spetsialist ja jutuvestja, on aga koostanud jutukooli 25. tegevusaastale pühendanud raamatu 16 lühikesest jutust, mis on pärit hinnatud jutuvestjatelt maailma eri paigust.

Muinasjuttudele omaselt ei leia neist lugudest kuigi palju loogikat ega loodusseadusi, ent kõik need sobituvad oma moraaliga ideaalselt tänapäeva pärisellu. Küllap oleks neidki lugusid toredam kuulata otse vestjate huulilt. Raamatuid lugeda on ju tore ja see traditsioon võiks säilida veel pikalt, aga tundub, et emotsioonid jõuaksid paremini kohale, kui lugusid kuulata ning saada osa jutuvestja tähelepanekutest ja tema emotsioonidest.

23.05.2020 26.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto