Rail Balticu ehitus ähvardab rikkuda Kabelimäe rahu (1)

Greete Palgi
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Punaselt märgitud ala on umbes see, kuhu Põlula Toodang sooviks rajada geoloogilise uuringu järel uue karjääri, et sealt kruusa ja liiva Rail Balticu ehitusele viia. Ala on paarisaja meetri kaugusel Ärma karjäärist.
Punaselt märgitud ala on umbes see, kuhu Põlula Toodang sooviks rajada geoloogilise uuringu järel uue karjääri, et sealt kruusa ja liiva Rail Balticu ehitusele viia. Ala on paarisaja meetri kaugusel Ärma karjäärist. Foto: Marko Saarm, freepik.com

​Kiirraudtee Rail Baltic ei puuduta küll Viljandimaad, kuid selle ehitus kütab Tarvastu vallas Kärstna elanike seas kirgi. Nimelt on osaühing Põlula Toodang läinud vallavalitsuse vastu kohtusse, et saada luba liiva- ja kruusakarjääri rajamise ettevalmistamiseks. 

Tarvastu vallavanema Alar Karu arvates võib Kabelimäe külje alla kavandatavat karjääri olla vaja selleks, et sealt saadavat kruusa ja liiva kasutada Rail Balticu raudteetammi rajamiseks. 

«Vallas on õnnetuseks või õnneks palju kruusa- ja liivapinnast ning tundub, et selle materjali vajadus suureneb. Maanteeametist öeldi ka, et suuri tee-ehitusi plaanis ei ole ja praegustest karjääridest piisaks,» rääkis ta. Vallavanema väitel pole kaugemale kui 30 kilomeetri taha kruusa mõtet vedada. «Aga kui on tegemist üleriigilise objektiga ja hästi makstakse, tuuakse kruus kas või lennukiga kohale,» nentis ta. 

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles