R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pikselöök süütas Karksis maja

Sakala
Pikselöök süütas Karksis maja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Väljastpoolt hoone suuri kahjustusi ei saanud, kuid päästjate kinnitusel oli nende saabudes maja üks tuba suitsu täis.
Väljastpoolt hoone suuri kahjustusi ei saanud, kuid päästjate kinnitusel oli nende saabudes maja üks tuba suitsu täis. Foto: Marko Saarm

Üle Karksi küla liikus eile ennelõunal äikesepilv, mille ühest löögist süttis elumaja. Inimesed viga ei saanud ning tuli võeti kontrolli alla poole tunniga.

Päikselise, kuid tuulise hommiku järel saabusid tumedad äikesepilved Karksi-Nuia kohale pisut enne kella 11 ning Karksis sadas lisaks tihedale vihmale suuri raheterasid. 

Üks välgulöök tabas Karksi asulas maja ning süütas selle. Kella 11.04 jõudis teade majaräästasse löönud äikese kohta päästjateni ning esimesena jõudsid sündmuskohale Karksi-Nuia vabatahtlikud päästjad, kes nägid räästast suitsu tõusmas. Nad asusid kohe tulekollet otsima.

Hetk hiljem jõudis kohale esimene kutseline komando ning seejärel avastati, et ka üks tuba on suitsu täis. Pisut enam kui pool tundi pärast välgutabamust andsid tuletõrjujad häirekeskusele teada, et tulekolle on leitud ja likvideeritud. 

Märksõnad
Tagasi üles