P, 10.12.2023

Majja lennanud BMW oli tehniliselt korras

Sakala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Õhulennu teinud BMW-st jäi maja seina aukartustäratav auk.
Õhulennu teinud BMW-st jäi maja seina aukartustäratav auk. Foto: Elmo Riig / Sakala

Politsei on peaaegu kuus kuud uurinud, mis põhjusel paiskus novembris 22-aastase naise juhitav BMW Viljandis Riia maantee ja Vaksali tänava nurgalt õhku ja maandus majja. Nüüd on selge, et naine oli roolis narkojoobes ja autol polnud midagi viga.

«Kõnealuses kriminaalasjas on uurijatel jäänud veel mõned toimingud teha ning seejärel kavatseb prokuratuur kriminaalasja kohtusse saata,» teatas prokuratuuri pressiesindaja Kauri Sinkevicius. «Auto tehnilise ekspertiisi tulemusena selgus, et sõiduauto oli tehniliselt korras.»

Juba varem on prokuratuur avaldanud, et noore naise esmane narkojoobe kahtlus sai ekspertiisis kinnituse. Kohtu ette tuleb naisel seega astuda tõenäoliselt joobes juhtimise süüdistusega ja selle eest saab kohus määrata rahalise karistuse või kuni kolme aasta pikkuse vangistuse.

22. novembri hilisõhtul saavutas mööda tühja Riia maanteed liikuv BMW eeldatavalt väga suure kiiruse. Tänava lõpus jätkas auto otse liikumist ja paiskus äärekivilt õhku. Auto tegi enam kui 30 meetri pikkuse õhulennu ja maandus elumajas. Korteris, mille seinast see läbi lendas, vaatas samal ajal telerit pensioniealine mees. Auto jäi seisma vastu korstnajalga otse teleri peal.

Õnnetuses inimesed viga ei saanud. Autot juhtinud neiu lahkus sündmuskohalt ning jõudis juhusliku autoga kiirelt haiglasse, kus ta käitus esialgu ebaadekvaatselt ning kiirtest näitas narkootikumide tarvitamise jälgi.

Maja taastati kuu aja jooksul ning selle eest tasus auto kindlustanud selts. BMW tekitas kahju ligi 30 000 euro ulatuses. 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles