T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ugala näitleja Kadri Lepp võitis lastejutuvõistluse

Margus Haav
, reporter
Facebook
Comments
Kadri Lepp oma debüütraamatu esitlusel.
Kadri Lepp oma debüütraamatu esitlusel. Foto: Marko Saarm / Sakala

Ugala teatri näitleja Kadri Lepp võitis käsikirjaga „Tüdruk, kellel oli saladus“ lastejutuvõistluse „Minu esimene raamat“. Konkursile esitati 33 käsikirja, žürii kuulutas võitjad välja teisipäeva õhtul.

Kadri Lepa võidutöö jutustab sellest, kuidas linna jõulupühi veetma tulnud poisid avastavad, et uuel naabril on valus saladus, mida nad üritavad õnnelikult lahendada. Žürii arvates oli tegu seiklusliku jõululooga, mis on kirjutatud hea keeletunnetusega. Tegu on mõttelise järjega raamatule „Poiss, kes tahtis põgeneda“, mis pälvis eelmisel konkursil teise koha. Esikohaga kaasneb preemia 1500 eurot.

Žürii otsustas välja anda kolm auhinnalist kohta ja ära märkida kaks tööd avaldamissooviga. Žüriisse kuulusid inimesed Eesti Lastekirjanduse Keskusest ja kirjastusest Tänapäev, lisaks Ilona Martson ajakirjast Täheke. Auhinnafondi suurus oli 3000 eurot.

Lastejutuvõistlus toimus kaheksandat korda. Kokku on neile konkurssidele esitatud ligi 300 käsikirja, millest raamatuna on ilmunud umbes poolsada. Varasemate konkursside võitjate seas on Piret Raud, Kristiina Kass, Siiri Laidla, Juhani Püttsepp, Kairi Look ja Reeli Reinaus. 

Facebook
Comments
Tagasi üles