Sisukord
Paberleht
Paberleht

Arvatav tapja vabanes arestikambrist pisut enne seda, kui leiti surnukeha

3 min lugemist
Viljandi järve vaateplatvormi veerel, koha lähedal, kust leiti 17-aastase Mirelle surnukeha, põlesid pühapäeval tema mälestuseks küünlad. FOTO: Marko Saarm

Laupäeval kella 11 paiku astus 21-aastane Tairo Viljandi politseimajast välja. Selle hetkeni, mil juhuslikud möödujad leidsid järve äärest 17-aastase Mirelle surnukeha, jäi veel poolteist tundi.

Tellijale Tellijale

Tairo esimesel kinnipidamisel polnud tapmisega vähemalt pealtnäha mingit seost. Nagu rääkis Viljandi politseijaoskonna juht Künter Pedosk, oli noormees ööl vastu laupäeva Jõgevamaal Volkswagen Passatile tagant otsa sõitnud ja sündmuskohalt lahkunud. Politseinikud kahtlustasid seepeale, et põgenenud autojuht võib olla alkoholi joonud, ning asusid kirjeldustele vastavat autot otsima. Kella kolme paiku kandis roolijoodiku otsimine vilja: Tairo tabati Viljandi ringteel, Pärnu maantee ristmikul. Ta tunnistas otsasõidu üles ning viidi politsei arestikambrisse kainenema.

Kui mees hommikul kainestusmajast vabastati, polnud 17-aastase Mirelle tapmise kohta veel mingit infot. Teade Viljandi servast leitud surnukehast laekus politseile umbes poolteist tundi hiljem. Laupäeva õhtuks olid uurijad jõudnud veendumusele, et kuriteos on põhjust kahtlustada sama noormeest, kes eelmisel päeval joobes juhtimise tõttu politsei huviorbiiti sattus ja arestikambris kainenes, ning samal ööl võeti Lääne-Virumaalt pärit noormees oma kodukandis kinni.

24.09.2020 25.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto