Sisukord
Paberleht
Paberleht

Kõpu vallavolikogu nõuab endise vallavanema advokaadile karistust

8 min lugemist
Tõnu Kiviloo ja Margo Normann FOTO: Elmo Riig

Kõpu eksvallavanemat Tõnu Kivilood ümbritsevad segadused ei näita vaibumise märke. Vallavolikogu nõuab advokaat Margo Normanni distsipli­naarkorras karistamist ja kahtlustab, et Kiviloo kriminaalasjas kaitsmise eest maksti advokaadile fiktiivseid arveid kasutades valla rahaga. 

Tellijale Tellijale

Tõnu Kiviloo, keda vallavolikogu mullu jaanuaris umbusaldas, sai sama aasta novembris maakohtus tingimisi kriminaalkaristuse vallavanemana toimepandud korruptsioonikuritegude eest. Karistuse on ringkonnakohtusse edasi kaevanud nii tema ise kui prokuratuur. 

Aga uus kohtuasi oli juba küpsemas. Detsembris süüdistas politsei- ja piirivalveamet (PPA) Tõnu Kivilood selles, et ta tegi vallavanemana tehinguid endaga seotud isikuga. Selleks isikuks pidas PPA Kivilood ülalmainitud kriminaalasjas kaitsnud vandeadvokaati Margo Normanni, kes samal ajal osutas teenuseid ka tolle juhitavale Kõpu vallale. PPA leidis, et tegu oli korruptsiooniseaduse rikkumisega, ning trahvis Kivilood 400 euroga. Kiviloo end süüdi ei tunnistanud ja kaebas otsuse kohtusse. 

23.09.2020 24.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto