Sisukord
Paberleht
Postimees

Alleed ei taastata enne, kui tänav remonditud

3 min lugemist
Kohti, kus veel aasta tagasi kasvasid paarikümne meetri kõrgused ebatsuugad, märgivad praegu hallid laigud tänavaäärsel murul. FOTO: Rannar Raba

Kui aasta eest Viljandis Uuel tänaval ohtlikuks muutunud ebatsuugade allee maha võeti, lubasid linnaametnikud, et tänava perv ei jää igavesti lagedaks. Lähiajal pole sinna siiski uusi puid oodata, sest esmalt peab tänav ise korda saama.

Tellijale Tellijale

Linnavalitsuse haljastus- ja heakorraspetsialisti Liisi Preedini kinnitusel on uue allee rajamise plaan jätkuvalt jõus, kuid selle juurde ei saa asuda enne, kui tänavale ning selle alla jäävale taristule on tehtud põhjalik uuenduskuur. «Asjad tuleb teha õiges järjekorras. Noori puid pole mõtet mulda panna enne, kui on teada, kust täpselt hakkavad tulevikus jooksma sõidutee ja kõnniteede servad. Pealegi võiks puud tulevaste tööde käigus rasketele masinatele ette jääda,» selgitas ta.

Küll aga kinnitas spetsialist, et mitteametlikus vormis on põgusalt nõu peetud, millist liiki puid sobiks Uuele tänavale kasvama panna. «Õigemini öeldes oleme kasutanud pigem välistamise meetodit. Kui algul käisid juttudest läbi tammed, mis iseenesest on väga ilusad ja väärikad puud, siis praeguseks oleme jõudnud veendumuseni, et nende istutamine poleks kuigi hea mõte. Tammed ajavad palju sodi ning nende lehed kõdunevad väga kaua. See aga võiks aastate möödudes kaasa tuua tänavaäärsete majaomanike pahameele – oleme seda näinud mitmel pool, kus praegu suured tammed kasvavad.»

11.08.2020 12.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto