Sisukord
Paberleht
Postimees

Konni läbilaskev kultuurimaja läheb remonti

2 min lugemist
Kuigi väliselt pole Mõisaküla kultuurimajal väga vigagi, siis tegelikult vajab uuenduskuuri sisuliselt kogu hoone. FOTO: Marko Saarm

Mõisaküla kultuurimaja töötajatel on käsil asjade pakkimine, et lasta 29. mail sisse aktsiaseltsi Pärlin ehitajad, kelle novembri lõpuni kestev töö peaks tagama selle, et järgmisel talvel ei lase 70 aastat vana maja sisse külma ega konni.

Tellijale Tellijale

Kultuurimaja juhataja Laine Pedaja sõnas, et kõige rohkem teebki majas tegutsevatele töötajatele ja rühmadele liiga külm, aga ka näiteks see, et põrandatel on vesi ning need mädanevad. Põrandad on juhataja sõnul koguni nii ära vajunud, et nende vahelt pääsevad majja nii lumehanged kui konnad. Viimaseid on nähtud hüppamas korduvalt. «Ei jõua neid ära musitada, ei tule printse kuskilt,» ütles Pedaja naerdes.

1947. aastal raudteelaste klubiks ehitatud maja on naise sõnul küll vana ja armas, aga vajab hädasti uuenduskuuri. Mõni aasta tagasi said nad korda kottpimeda saali, kuhu lasti akende ja terrassiukse abil ka valgus sisse, aga sellest oli vähe kasu, sest põrandad vajusid juhataja sõnul ikka sisse. Seejuures aitas sisekujundusega osaühing Duo Disan, mille noored sisekujundajad tulevad ka nüüd nõu ja jõuga appi ning on Pedaja sõnul lubanud teha uue vana maja.

02.06.2020 03.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto