Pardiema prääksus päästjad tagasi

Kõrgemäe tänaval asuv kanalisatsioonikaevu kaas, mis neelas pühapäeval pardipoja. Samasugusest võrest oli poolsada meetrit eemal läbi kukkunud veel üks pereliige.

FOTO: Marko Saarm

Pühapäeval tegeles Viljandi päästekomandos valves olnud meeskond ühe pardiperega kaks korda. Esimesel korral anti päästetud pardipoeg emale üle, aga poolsada meetrit eemal sai neile saatuslikuks samasugune.

Tellijale

Kõigepealt said päästjad kell 14.09 väljakutse Kooli tänavale, kus pardipoeg oli kukkunud läbi kanalisatsioonikaevu kaane. Nad tõstsid pardipoja kahva abil välja ja andsid ta üle läheduses patseerivale emale. Samasugune päästeoperatsioon viidi läbi ka umbes poolteist tundi hiljem sealsamas lähedal asuval Kõrgemäe tänaval.

Lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuht Marek Kiik märkis, et ilmselt oli see sama perekond, sest pärast esimest väljakutset võtsid pisikesed paterdajad koos emaga suuna Viljandi järve poole. Suline seltskond ei jõudnud täies koosseisus aga kaugele, sest umbes 50 meetri kaugusel esimesest õnnetuspaigast ootas ees järgmine kaev, kus juhtus sama asi. 

Tagasi üles