Sisukord
Paberleht
Postimees

Kivi, paber, käärid. Paber võitis!

1 min lugemist
Finaal. Gerda Ustimenko (vasakul) ja Kristjan Luik vehklesid kätega üheksa vooru ning siis krooniti Eesti esimeseks mitteametlikuks «Kivi, paber, käärid» meistriks Gerda Ustimenko. FOTO: Kris Süld

Lõpuks oli paber kõige tugevam. Finaalis, seisult 4:4 pidi Eesti esimese mängu «Kivi, paber, käärid» meistri selgitama kahe mängija viimane otsus. Kristjan Luik valis kivi, Gerda Ustimenko paberi ja tuli esimese sellelaadse turniiri võitjaks.

Tellijale Tellijale

Viljandi noortenädala korraldajad nuputasid juba talvel, kuidas praegu käivat üritustesarja põnevaks muuta, ning ühel hetkel tuli mõte, et ühe võistlusena võiks korraldada laste seas tuntud mängu «Kivi, paber, käärid» turniiri. Kui enamasti ollakse arvamusel, et see on pelgalt õnnemäng, siis neljapäeva õhtul Viljandi gümnaasiumi korvpalliväljakule ehitatud areenil süvenes poolteise tunni jooksul veendumus, et edu saab tuua ka õige strateegia.

«16 parema seas jälgiti juba väga, kuidas mängija on varem tegutsenud. Võeti mõttepause, loodi oma teooriaid,» rääkis võistluste peakohtunik Juhan-Mart Salumäe. «Aga eks ta muidugi peamiselt õnne peale ole.»

02.06.2020 03.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto