Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Teatrifestivalil uputatakse nukud akvaariumidesse

1 min lugemist
Viljandi nukuteatrisse festivali avamisele tulnutest moodustasid suurema osa pisikesed teatrihuvilised, keda tervitas Viljandi linnapea Ando Kiviberg. FOTO: Marko Saarm

Täna lükati Viljandis käima 21. rahvusvaheline nukuteatrite festival, millel võib nelja päeva jooksul näha Eesti, Leedu, Poola ja Soome truppide etendusi. 

Tellijale

Viljandi nukuteatri direktor ja kunstiline juht Altmar Looris lausus, et põhiliselt on kavas küll lasteetendused, aga need peaksid pakkuma elamust ka täiskasvanutele ning mõni tükk on ka ainult suurtele mõeldud. «Soome «Talvesõja kirjad» ja Poola «Hamlet» võiksid täiskasvanutele meeldida,» leidis Looris.

Direktori asetäitja Vilma Ilves kirjeldas, et «Hamletit» mängitakse neljas veega täidetud akvaariumis ning peale selle näitavad Poola teatritrupid ka visuaal- ja varjuteatrit. «15 teatrit teevad 20 etendust,» sõnas Ilves ning kutsus huvilisi teatrisse. Festival annab tema sõnul truppidele võimaluse üksteiselt õppida ning üksteist tunnustada ja tänada, et nukuteatrikunsti jätkatakse. 

07.04.2020 08.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto