P, 10.12.2023

Viljandis ehitama asunud Toom Tekstiil tõmbab Tallinnas otsad kokku

Rannar Raba
, vanemtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Puidu tänava kompleksi külge ehitatavasse hoonesse tuleb ligi 5000 ruutmeetrit laopinda. Vajaduse korral võib osa majast kunagi kasutust leida ka tootmispinnana.
Puidu tänava kompleksi külge ehitatavasse hoonesse tuleb ligi 5000 ruutmeetrit laopinda. Vajaduse korral võib osa majast kunagi kasutust leida ka tootmispinnana. Foto: Elmo Riig

Praegu Viljandis kahes asupaigas tegutsev aktsiaselts Toom Tekstiil valmistub tasapisi tootmist ühte kohta koondama. Selle nimel alustas ta hiljuti Männimäe servas suure laohoone ehitust.

Ettevõtte juht Illimar Toom nentis, et plaan Uue tänava tootmiskompleks maha jätta on küpsenud juba pikemat aega, sest mitme koha vahel jagunemine muudab firma logistika ja muu asjaajamise keeruliseks ning töö vähem efektiivseks.

Nüüd ongi oluliste ümberkorraldustega algust tehtud. Näiteks alustati hiljuti Puidu tänava kompleksi juurde ligi 5000-ruutmeetrise hoone ehitamist. Ehkki arenduse esmane eesmärk on saada lisalaopinda, rajatakse maja nii, et osa sellest võiks vajaduse korral kohandada tootmispinnaks.

Kokku kavatseb Toom Tekstiil sel aastal ehitusse ja uute seadmete soetamisse investeerida ligi kaks miljonit eurot.

«Ma ei julge praegu veel kindlaid lubadusi anda, millal töötajate üleviimine algab. Võib-olla jõuame selleni käesoleval aastal, aga võib-olla ka mitte – need asjad peavad selguma töö käigus,» rääkis Toom.

Samas märkis ta, et juba lähinädalatel pannakse lõplikult seisma Toom Tekstiili Tallinna tehas, kus tippajal töötas ligi 250 inimest ja kuhu neid praeguseks on alles jäänud kümmekond.

Kogu tootmist pole tekstiiliettevõttel kavas siiski Männimäe tööstuspiirkonda viia. Nii jääb vanaviisi toimima 70 töötajaga tehas Abja-Palu­ojal.

Toom Tekstiil on Viljandimaa tähtsamate kodutekstiili tootjate hulka kuulunud 1990. aastate keskpaigast. Keskmiselt 250 inimesele tööd pakkuva firma toodangust lõviosa moodustavad tekid, padjad, madratsid, voodid ning mittekootud materjalidest soojustus- ja heliisolatsioonivahendid. Firma tooted kannavad peamiselt kaubamärke Dreamland ja Lifestyle Interior.

Ühtlasi on Toom Tekstiilil Männimäel tekstiilijäätmete töötlemise tehas ning tema ainuomandis on ka aktsiaselts Grand Hotel Viljandi, mis peab südalinnas esindushotelli.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles