Pahategija kaevas ratturitele sügava augu

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sellise augu kaevas keegi tundmatu otse Mulgi rattamaratoni rajale. Võistluse korraldajad sooviksid teada saada, kes sellise suure töö ette võttis ja miks ta seda tegi.
Sellise augu kaevas keegi tundmatu otse Mulgi rattamaratoni rajale. Võistluse korraldajad sooviksid teada saada, kes sellise suure töö ette võttis ja miks ta seda tegi. Foto: Kristjan Kivistik

​«Inimene võtab labida, kõnnib vähemalt 15 minutit ja kaevab siis keset rada suure augu. Täiesti uskumatu!» sõnas laupäeval startiva Mulgi rattamaratoni korraldaja Kristjan Kivistik.

Eile rada kontrollimas käinud Kivistik avastas stardist 15–20 kilomeetri kaugusel, Sinialliku ja Loodi vahelises metsas järsult laskumiselt sügava augu, mille keegi oli sinna teisipäeva õhtul või kolmapäeva hommikul kaevanud. Lisaks oli augu ette veetud suur palk.

«See ei ole mingi väike auk. Kellelgi oli ikka kindel plaan ratturitele haiget teha ja selleks tuli tal kõvasti vaeva näha,» nentis Kivistik. Viljandi Rattaklubi andmetel võisid augu kaevata kolm labidatega poissi, keda ratturid teisipäevases trennis märkasid.

Märksõnad

Tagasi üles