Kae künkaid!

Arheoloogilised väljakaevamised on näidanud, et hiljuti puudest ja võsast vabastatud künkad on olnud nii muinasaegsete inimeste elupaigaks kui tuliste lahingute tandriks.

FOTO: Elmo Riig

Kui seni piiras Viljandi ordulinnuse varemeid lõunast müürina tihe parkmets, siis pärast läinudtalvist raietööd avaneb sealt uus vaatekoridor siinseis oludes erilistele küngastele.

Kuus aastat tagasi rae tellimusel valminud projekt näeb ette lisaks võsa tõrjumisele ja haigete puude eemaldamisele mitmel pool lossipargis mägede reljeefi esiletoomist ning aastakümneid varjul olnud vaadete lahtiraiumist. Ehkki tegutsetud on etapiti juba mitmel hooajal, hakkab viimatine saetöö eriti hästi silma, sest selle tulemusena said jalutajatele nähtavaks teravatipulised künkad, millega seni olid tuttavad vaid kõrvalisi radu armastavad matkajad.

Rippsilla Kaevumäe-poolse otsa juures seisja saab nüüd nautida puude vahelt mõnekümne meetri laiuselt avanevat vaadet kolmele selgesti eristuvale kõrgendikule ja taamal sätendavale järvele. Neist tagumise ristis rahvas eelmise sajandi algupoolel sealse suusahüppemäe järgi. Selle tippu ehib väärikas tammepuu. Kaht eespoolset küngast hüütakse Musumäeks ja Pähklimäeks.

Tagasi üles