Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Eesti Loto uuendab Viking Lotto ja Bingo Loto mängu

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Foto on illustratiivne. | FOTO: Tairo Lutter / Postimees

Eesti Loto uuendab neljapäevast Viking Lotto mängu ja muudab ka Bingo Loto veebimängus.

Neljapäevast saab Viking Lottost Vikinglotto, kasutusele võetakse uus ühine logo ja muudatusi on ka võidutasemetes, teatas Eesti Loto uudisteangentuurile BNS. Mängu hind jääb Eestis endiseks, mis tähendab, et üks mänguväli maksab ka edaspidi 1 euro. Esimene uute reeglitega Vikinglotto loosimine on tuleval kolmapäeval.

Eesti Loto turundus- ja müügidirektori Annely Luikmeli sõnul on need muudatused esimene samm mängu ühtlustamiseks kõigis Viking Lotto riikides.

Mängus osalemiseks peab edaspidi valima lisaks kuuele põhinumbrile ühe lisanumbri, peavõidu saamiseks on vaja tabada õigesti kõik 6+1 numbrit. Eraldi õnnenumbrit edaspidi enam ei loosita.

Peavõidu fondi suurus on edaspidi alati vähemalt 3 miljonit eurot. Kui peavõidu võidab mitu mängijat, läheb võidufondi kogunenud summa nende vahel jagamisele. Peavõidu fondil on ka ülempiir, milleks on 35 miljonit eurot. Kui võidufondi suurus ületab selle summa, viiakse ülempiiri ületav summa teisele ehk 6+0 võidutasandile.

Muudatusi on ka kohalikes võidutasandites: lisanduvad 4+1 ja 3+1 võidutasandid, senist 2+1 võidutasandit uues mängus ei ole.

Uue lotosüsteemi kasutuselevõtuks tehtavate ettevalmistuste tõttu ei ole neljapäevast kuni uue lotosüsteemi rakendumiseni võimalik mängida Vikinglotto süsteemimängu.

Veebimängijatele muutub ka Bingo Loto: neljapäevast saab veebis ise Bingo Loto numbreid valida või arvuti poolt juhuslikult genereeritud pliks-plaks-numbreid muuta. Samuti on võimalik Bingo Lotot edaspidi osta kuni kümneks loosimiseks ette.

Lototerminalist piletit ostes jääb kõik endiseks, see tähendab, et ühe või kahe mänguväljaga pliks-plaks-pileti saab osta vaid eelseisvaks loosimiseks.

Tagasi üles