Lapsed riskivad paugu nimel nahakahjustusega

Eilseks tundus Valuoja parkuuripargis kõik jälle korras olevat ja lapsed võisid seal segamatult mängida.

FOTO: Marko Saarm

Viljandi Valuoja parkuuripark oli neljapäeva pärastlõunal tehtud katse järel kaetud kemikaaliga, mille ohvriks sattus viieaastane poiss.

Neljapäeva õhtul kella poole kuue paiku läks Maire Urb viieaastase lapselapsega Valuoja oru mänguplatsile. Poiss läks kõrval olevale parkuuriplatsile ronima ja märkas seal kummalist ollust. «Ta ütles, et seal on mingi löga, ja ma kutsusin ta kohe ära,» lausus Urb. Lapselapsel hakkasid peopesad kipitama ja sama tundis vanaema, kui ta lapse käsi oli katsunud. Tõenäoliselt olid need koos kanalisatsioonitorude puhastamiseks mõeldud Torusiiliga. 

Urbi sõnul olid pargis samal ajal poisid, kes paistsid tema hinnangul olevat esimese või teise klassi õpilased. «Nad ütlesid, et suuremad poisid käisid ja kallasid Torusiili,» rääkis Urb. Ta ei jäänud sinna kauemaks juttu ajama, vaid kiirustas koju, et lapselapse nahk puhtaks teha. Kuigi Urb pesi kiirelt lapse puhtaks, punetasid tolle käed ja valu tegi põlv, millele oli tekkinud villidega laik.

Sakalale teadaolevate pealt­nägijate väitel tegid lapsed samal päeval kella kahe kandis mänguväljakul katset, kus pudelisse pannakse hõbepaberist pallid, millele kallatakse peale Torusiili. Katse eesmärk on pudel pauguga lõhki lüüa. Pärast katset aga platsi Torusiilist ei puhastatud.

Viljandi haigla abiarst Indrek Linde ütles, et Torusiil on aluseline aine, mis tekitab keemilise söövituse. «Tekib suur nahakahjustus. Pärast sellist kokkupuudet tuleb nahka loputada veega nii kaua, kui saab,» rääkis Linde. Kui kemikaal peaks kokku puutuma lapse nahaga, tasuks pöörduda arsti poole või minna erakorralise meditsiini osakonna vastuvõttu.

Viljandi majandusameti juhataja Toivo Lõhmus lausus, et kõiki mänguväljakuid käiakse kontrollimas vähemalt kord nädalas. Teadet Torusiilist Valuoja oru parkuuripargis ei olnud linnavalitsus veel saanud. 

Lõhmus ütles, et kindlasti tuleb sellisel juhul teada anda majandusametile, et mure võimalikult kiiresti kõrvaldada. Majandusameti juhataja nentis, et viimasel ajal on olnud rohkem teateid, et kellegi kuri käsi on mänguväljakuid rikkunud. «Arkaadia aias lõhuti lamp ja atraktsioonid ning järve ääres käis keegi kangiga peksmas,» kirjeldas Lõhmus viimase aja juhtumeid.  

Tagasi üles