P, 3.12.2023

Vägivaldse paruni säilmed said päästetud

Egon Valdaru
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Abja vallavanem Peeter Rahnel (vasakul), muinsuskaitseinspektor Anne Kivi ja Abja muuseumi direktor Rein Mägi tuvastasid paiga, kuhu on maetud Abja parun Friedrich Adolf von Stackelberg.
Abja vallavanem Peeter Rahnel (vasakul), muinsuskaitseinspektor Anne Kivi ja Abja muuseumi direktor Rein Mägi tuvastasid paiga, kuhu on maetud Abja parun Friedrich Adolf von Stackelberg. Foto: Aivar Aotäht

1824. aastal surnud Abja mõisniku parun Stackelbergi säilmed sattusid ohtu, kui künkal, millel on tema haud, võttis talunik maha puudesalu.

Nagu ütles Viljandimaa muinsuskaitseinspektor Anne Kivi, ei teadnud maatüki hiljuti ostnud Ants Ilves, et sellel künkal on matmispaik, sestap ta seal toimetama asuski. Tõenäoliselt oleks tuhandel hektaril vilja kasvatav talunik hiljem künka siledaks lükanud, et ümbruskaudset põldu oleks lihtsam harida.

Peksis karjatüdruku surnuks

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles