Kirsimäe ait teeb algust filmiõhtutega

Margus Haav
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pärimusmuusika aida produtsent Mari Kalkun
Pärimusmuusika aida produtsent Mari Kalkun Foto: Elmo Riig / Sakala

Täna näidatakse Viljandis pärimusmuusika aidas esimest korda sel hooajal filme. Need jõuavad linale koostöös Ungari Instituudi ja Fenno-Ugria asutusega ning haakuvad teemalt praegu peetavate hõimupäevadega. Edaspidi on aidal plaanis filmivalikut pakkuda vähemalt kord kuus.


«Põhirõhk on antropoloogilise taustaga filmidel ja muidugi meeldivad meile muusikafilmid,» ütles aida produtsent Mari Kalkun. «Meil on käsil mitu koostöövarianti filmitegijatega.»Filme hakatakse näitama enamasti aida suures saalis, kus on videoprojektor ja suur ekraan, kuid mõni teos jõuab publiku ette ka väikses saalis.Vaatama on oodatud kõik, kes otsivad alternatiivi peavoolu kinole ja soovivad rohkem teada saada vähe tuntud kultuurinähtustest.Täna linastub aidas kaks dokumentaalfilmi. Esimene neist on režissöör Aleksei Aleksejevi käe all 2001. aastal valminud «Püha mägi», mis kõneleb sellest, et mari loodususk pole kaotanud oma esialgset kuju.


Teine teos, režissöör Csaba Bereczki tänavu valminud lugu viib vaataja Transilvaania külla, kus maetakse kuulsat ungari mustlasviiuldajat. Surmateate peale on kokku tulnud kõik piirkonna muusikud, kes pidasid viiuldajat oma eeskujuks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles