Sisukord
Paberleht
Postimees

Pühapäev toob kontserdi

1 min lugemist
Kammerkoor Collegium Musicale esitab muusikasse kirjutatud evangeeliumi. See on lugu meie kõikide lunastusest ja andeksandmisest. FOTO: Kristel Üksvärav

Kontserdisari «Kirikupühad Maarjamaal» toob homme Viljandi Pauluse kirikusse kannatusaja kauneima suurvormi, Johann Sebastian Bachi «Johannese passiooni». Kontsert on osa Eesti Vabariigi tähtpäeva-aastale eelnevast juubeliaastast «Reformatsioon 500».

Tellijale Tellijale

Kontserdi korraldaja, agentuuri Corelli Music eestvedaja Mail Sildose sõnul mõjub barokkmuusika inimesele ääretult positiivselt, ehkki pole lihtne selgitada, miks see nii on. «Ju mingid sagedused puudutavad hinge kuidagi eriliselt. Enne ülestõusmispüha on 40-päevane paast, mille käigus puhastatakse oma keha, aga see on ka mõtisklemise, endasse vaatamise ja andestamise aeg. «Johannese passioon», mis on kirjutatud vaikse nädala temaatikale, võtabki selle kõik kokku,» rääkis Sildos.

Pole teada, et Viljandis oleks varem Bachi «Johannese passiooni» esitatud, Pauluse kiriku kontsert palmipuudepühal, 9. aprillil kell 16 on seetõttu väga eriline. Oktoobris 1866 pühitsetud ja hiljuti 150. aastapäeva tähistanud Viljandi Pauluse kirik on ehitatud Eesti kogudusele ning sai maarahva enda kirikuna omalaadseks rahvusliku ärkamise ja vaimsuse sümboliks.

23.05.2020 26.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto