Digilevi saatjad hakkavad tööle uuel sagedusel

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Sakala
Copy
Artikli foto
Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

14. aprillil hakkavad ETV, ETV2, Kanal2 ja TV3 programme edastavad digilevi telesaatjad Lõuna-Eestis tööle uuel sagedusel. Seetõttu tuleb tavaantenniga televisiooni vaatavates kodudes teha digiboksides või digitelerites uus kanaliotsing. Üleminek madalamale sageduskanalile tagab Eesti telekanalite parema levi.


14. aprilli varahommikul, kella 2—4 vahel, viiakse digilevi 40. kanali saatjad Valgjärvel, Tartus, Viljandis, Valgas, Haanjas, Ähijärvel, Ruusmäel, Vastseliinas ja Kallastel üle madalama sagedusega 23. edastuskanalile. See tagab Eesti telekanalite parema levi kogu Lõuna-Eestis.

Tavaantenniga digilevi vaatajad peavad sagedusemuutuse järel tegema oma digiboksis või digiteleris niinimetatud «tehase algseadete taastamise». Sellega puhastatakse seadme mälu ja leitakse teleprogrammid nende uutelt sagedustelt. Lähemaid juhised leiab seadme kasutusjuhendist.

Kortermajade ühisantennisüsteemides võib olla vajalik kanalipõhiste võimendite ümberseadistamine. Kui ühisantennisüsteemiga ühendatud digiboks või digiteler pärast uut kanaliotsingut tasuta levivaid Eesti telekanaleid üles ei leia, tuleks pöörduda maja antennisüsteemi hooldava ettevõtte poole.

Sagedusemuudatus puudutab televaatajaid Tartu-, Jõgeva-, Põlva-, Viljandi-, Valga- ning Võrumaal.

Madalama kanali kasutuselevõtt on oluline osa digilevi vastuvõtu jätkuvast parandamisest. AS Levira võrguteenuste divisjoni direktori Tiit Tamme sõnul paraneb selle töö tulemusel signaali kvaliteet, sest madalamad sagedused levivad maastikul paremini ja läbivad kergemini metsamassiive. Muutuse tulemusena muutub digilevi vastuvõtt lihtsamaks ja paraneb selle kvaliteet.

Märksõnad

Tagasi üles