Sisukord
Paberleht
Paberleht

Arvustus. Populaarteaduslik kirjandus aju- ja arukastmes

2 min lugemist
Ajust sõltub taju. Inimene eksisteerib tänu ajule ja ka see, et meil on oma teadvus, on puhtalt aju teene. Kuigi aju saab välja printida ilusa 3D-mudelina, on tema funktsioonide kopeerimine tehnikale esiotsa veel püüdmatus kauguses. FOTO: Peeter Langovits / Postimees

Kõikvõimalike eneseabiõpikute, dieediraamatute, soodalahusega vähi ravimist propageerivate soperdiste ja horoskoopide kõrval on üsna märkamatult ilmunud tõeliselt värskendava tuuleõhuna mõjuv teos, mida võib täie õigusega nimetada populaarteaduslikuks.

Tellijale Tellijale

Jutt käib Tartu ülikooli noorte teadlaste põlvkonna silmapaistva esindaja, ajuteadlase ja psühholoogi Jaan Aru kalambuurse pealkirjaga raamatust «Ajust ja arust», mis räägib inimese ajust, tajudest, teadvusest, unest ning paljust muust, mis nende märksõnadega seonduvad.  

See ei ole teaduse populariseerimise eest kõrge riikliku tunnustuse pälvinud mehele esimene kord kirjasõna avaldada. Küll aga on ta sellises vormis raamatuga avanud uue horisondi nii endale kui ka teistele Eesti oma põlvkonna teadusetegijatele.

03.12.2020 04.12.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto