Eduka hooaja lõpetanud Kristiine Miilen kiikab uut välisklubi

Viljandlanna Kristiine Miilen lõpetas oma teise välishooaja Soome naiste võrkpalli meistrisarjas ning loodab end tuleval aastal panna proovile mõne teise riigi liigas.

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Rahvusnaiskonna nurgaründajal Kristiine Miilenil jäi seljataha igati edukas hooaeg Soomes Rovaniemi Woman Volley naiskonnas.

Võistkonna liidrina kogus ta põhiturniiril 436 punkti, mis andis kogu sarja edetabelis kolmanda koha, ja veerandfinaalseerias lisandus tema arvele veel 61 silma. Eelmisel ja ühtlasi oma esimesel välishooajal jäi Miileni saldoks 373 punkti, mis andis sarja põhiturniiri arvestuses kümnenda koha.

«Individuaalset arengut vaadates läksin lõppenud hooajal kindlasti edasi. Üheks paranenud mänguelemendiks on blokk,» rääkis Viljandist sirgunud Kristiine Miilen Eesti võrkpalli liidu kodulehele antud usutluses.

«Minu õlul oli väga palju vastutust, ent suutsin mängida palju stabiilsemalt kui möödunud hooajal. Eelmisel aastal oli kõvasti rohkem selliseid mänge, kus ma ära kukkusin. Tänavu lipsas neid sisse vaid üksikuid.»

Lisaks sellele, et üldpunktides andis Miileni kogusaldo (436) kolmanda koha ja mängu keskmiste arvestuses (16,77 punkti) oli ta neljas, kimbutas ta vastaseid korralikult ka serviga. Ässasid kogunes Miileni arvele 43, millega ta jagas põhiturniiril viiendat-kuuendat kohta.

Veerandfinaalis jäi põhiturniiril kaheksanda koha saanud Rovaniemi viiemängulises seerias alla neljandana lõpetanud Kuusamo Pölkkyle. Otsustava kohtumise võitis Pölkky koduväljakul 3:0.

«Nad väärisid poolfinaali kohta kindlasti rohkem. Kuusamo oli kogu hooaja arvestuses parem tiim, võideldes kolmanda-neljanda koha nimel. Meil oli ju vahepeal kahtlusi, kas üldse play-off´i jõuame. Kui eelmisel aastal olin poolfinaalist välja jäädes pärast mitu päeva kurb, siis sel korral võtsin palju rahulikumalt,» kõneles Miilen. Küll oli ta nukker, et Rovaniemi ei suutnud kahe hooaja vahel astuda kvalitatiivset sammu edasi, mis oleks võimaldanud kaasa rääkida põhiturniiril kõrgemate kohtade püüdmises.

Järgmisest hooajast kõneldes on Miilenil kindel soov teha arengus järgmine samm ja seda juba mõnes teises välisliigas. «Mul olid Rovaniemis kaks väga toredat aastat, mida iseloomustasid ideaalsed tingimused. Jään kõike väga hea sõnaga meenutama, ent järgmiseks hooajaks vaatan Soomest väljapoole,» lausus ta.

Tagasi üles